İtalya Vizesi neden Reddedilir

 

İtalya Vizesi neden Reddedilir

İtalya Vizesi neden Reddedilir

İtalya Vizesi gerek turistik gerekse öğrenim amaçlı çok fazla vize müracaatı alan ülkeler arasındadır. Vize başvurularını her ülke gibi çok dikkatli olarak incelerler. Ancak diğer ülkeler kıyaslandığı zaman kolay vize alınabilen ülkeler arasındadır. Mesela İzmir İtalya Konsolosluğu bugüne kadar evraklarını eksiksiz olarak tamamlayan tüm vize müracaatlarına olumlu yanıt vermiştir. Geniş bir evrak listesi bulunmakla birlikte bu listesi eksiksiz olarak sizden istenilen şekilde hazırladıysanız İtalya Konsolosluğu müracaatınızı kabul edecektir. Önemli olan sizden istenilen belgelerde bazı noktalara dikkat etmenizdir. Sizden talep edilecek olan hiçbir evrağı önemsiz görmeden tamamlamanız vize müracaatı değerlendirme sürecinizin olumlu ilerlemesini sağlayacaktır. Çünkü önemsiz gördüğünüz bir evrak eksikliği İtalya vizesi başvurusu reddine neden olabilir. Eğer önünüze bazı problemler çıkarıyorlarsa sakinlikle problemleri çözmeye çalışmanız ve gerekli evrakları teslim etmeniz vizenizin olumlu sonuçlanmasını sağlayacaktır. Ancak hiçbir ek evrak talep edilmeden başvurunuz red ediliyorsa İtalya vizesi neden reddedilir sorunun cevabı eksik evrak teslim etmeniz veya mülakatınızın başarısız geçmesi olabilir. Eğer evraklarınızı eksiksiz ve sizden istendiği şekilde teslim etmişseniz bu defa de İtalya vizesi neden reddedilir sorunun cevabı için mülakatınıza yoğunlaşmak yarar sağlayacaktır. Vize mülakatlarında İtalya Konsoloslukları özellikle sizin gerçekten başvuru yaptığınız ve belirttiğiniz nedenle mi İtalya’ya seyahat ettiğinizi yoksa ülkeye giriş yaptıktan sonra kalmayı mı planladığınızı anlamaya çalışırlar. Eğer İtalya turist vizesi için başvuru yapıyorsanız ancak sözlü mülakatta gittikten sonra orada kalabileceğiniz izlemini uyandırdıysanız İtalya vizesi neden red edilir sorusunun cevabı tam da bu noktada olacaktır. Çünkü hiçbir ülke göçmelik başvuruları haricinde farklı nedenlerle ülkeye giriş yapan kişilerin ülkelerine yerleşmelerini istememektedir. Sizin İtalya’ya gittikten sonra orada kalma düşünceniz yok ise ve ülkenize geri dönmek istiyorsanız ancak buna rağmen mülakat nedeniyle elendiğiniz düşünüyorsanız ya da doğrudan İtalya Konsolosluğuna giderek bu bilgiyi teyit ettiyseniz İtalya vizesine reddine itiraz edebilirsiniz. Ancak böyle bir durumda ülkeye geri döneceğinizi evraklarınızla birlikte kanıtlamanız istenecektir. Size ait Türkiye’de bulunan gayrimenkul tapuları, evli iseniz evlilik cüzdanınız veya çalışıyorsanız iş yerinizden seyahat süresince izinli olduğunuzu ve seyahatiniz bittiğinde işinize geri döneceğinizi gösteren bir belge temin edebiliyorsanız bu belgeler sizin ülkenize geri döneceğinizi ispatlayan tür belgelerdendir.

Yukarıda belirtildiği gibi eksik evrak ta İtalya vizesi neden reddedilir sorusunun en genel ve bilindik cevaplarından birisidir. Örneğin eksik veya yanlış doldurulmuş bir İtalya vizesi başvuru evrakı bile vizenize ret almanıza neden olabilir. İtalya vizesi başvuru formuna kanıtlayamayacağınız veya yanlış yazdığınız bir bilgi nedeniyle İtalya Konsolosluğu başvurunuza ret cevabı verebilmektedir. Bu nedenlerden dolayı İtalya vizesini almak kolay olsa da özelikle evraklarınızı tam olarak hazırlamanızı ve mülakatta yanlış izlenimler bırakmamaya dikkat etmenizi önemli belirtiyoruz.

Be Sociable, Share!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>